Fotoreportáž z Dílny malého novináře aneb Jak děti pracují s Příručkou malého novináře.

Skvělí školáci plzeňské 2. ZŠ Schwarzova pracují s Příručkou malého novináře.
ZŠ Církevní Plzeň – Ptám se – umíte všichni pěkně, hlasitě, srozumitelně číst? Odpověď..ANO…a tak jsem si to ověřila. Uměli!
…a teď čte paní učitelka….
2. ZŠ Schwarzova, Plzeň – každý žák má Příručku a pracuje s ní…tento vzkázal fejkující kachně Glosině, že ji čeká pomalé pečení v troubě.

Jak si představujeme prostřený stůl média veřejné služby.

ZŠ Drtinova, Praha 5 a reportér, respondent, vedle nich tiskový mluvčí a editor – kolem nich další účastníci Dílny malého novináře. Blondýna uprostřed přemýšlí nad smyslem Dílen… odpověď ale předem zná.
Jste rozmluvení, hlásky máte naladěné, tak proč byste se – děti – měly bát mluvit do mikrofonu? Návštěva v Církevní škole Plzeň.
To není lízátko ani cukrová vata, to je “vinčus/vindšus”který odchytává zvuk větru a mlasky politiků a prskance náruživých mluvčích… na Dílně malého novináře v ZŠ Církevní v Plzni jsem si mohla dovolit trochu vtipkování i nadsázky, protože tito čtvrťáci byli fakt vnímaví a dokázali rozpoznat vtip od bludu! A co jsem si například znovu ověřila díky nim já? Že medium veřejné služby je bohatě prostřený stůl s jídlem, které mám a nemám ráda a že je na mé svobodné vůli, co si z něj vyberu….
Druháci ze ZŠ Jesenice mají zavřené oči a dívají se ušima…. spoléhají na rozhlasového reportéra, který jim pomáhá na Dílně malého novináře pracovat se svou představivostí .